Açık Stüdyo Günleri

Açık Stüdyo Günleri

Açık Stüdyo Günleri

Bu sene 5-7 Ekim 2018 tarihleri arasında 5.si gerçekleştirilecek olan Açık Stüdyo Günleri’nde sanatçılar, eserlerini kendi ev ve atölyelerinde meraklı bir izleyici kitlesi ile paylaşma fırsatı buluyor.

ASG 2018´de resim, heykel, seramik, fotoğraf, enstalasyon, video ve performans gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren görsel sanatçılar, Taksim, Cihangir, Galata, Karaköy, Tophane, Nişantaşı, Büyükada ve Kadıköy bölgelerinde bulunan ev ve atölyelerini ziyaretçilere açıyorlar.

Ziyaretçiler ise harita aracılığıyla bir atölyeden diğerine ulaşarak normalde ziyarete açık olmayan, sanatçıların çalışma ortamlarına misafir olacak.

Sanatı sergilemek ve günümüz sanat piyasasının önemli unsurlardan biri olan ”ağ oluşturma” için bağımsız bir yapı mantalitesi güden Açık Stüdyo Günleri, aynı zamanda sanatın herkese erişimine olanak sağlamayı amaçlıyor.

Açık Stüdyo Günleri 2018’de 90’ın üzerinde gelen başvuru arasından yapılan seçimlerde sonucunda 55 sanatçı, 41 atölye ve alan, kapılarını 6-8 Ekim tarihlerinde ASG ziyaretçilerine açıyor olacak.

ASG 2018 sanatçıları ve bağımsız sanat alanları:

Güneş Acur, Metin Akbaş, Deniz Önlü // Serdar Akpınar, Setenay Alpsoy, Seydi Murat Koç // Küme Art, Taylan Ünal // Bulut Bagatur, Nur Bardakçı, Gözde Başkent, Deniz Beşer, Nevin Çakır // Muhittin Can, Tarık Ceddi, Nihan Yardımcı Çetinkaya, Deniz Çobankent, Özgür Demirci, Görkem Dikel, Günsel Demirci Dinler, Nurselin Naç // Özümcan Engüzel, Walid Farouk, Şehlem Kaçar // Meryem Güldurdak, Metin Toplu // İrem Hakyemez, Deniz İkizler, Nevin Taşkıran Kaçmaz, Sedef Karakaş, Sevim Kaya, Elifko // Ebru Köreken, Beksultan Oğuz // Barış Mengütay, Melek Mercan, Elif Çatlıoğlu ( X House Project), Ayşen Savcı, Başak Sipahioğlu, Ezgi Sönmez , Who are those people – textile and print studio (Bahar Meydan// Berna Süslü), Khanım Taghıyeva, Öykü Topal, Lea Toth, Fatma Sağ Tunçalp, Emel Ülüş, Yeşim Us, Cengiz Yatağan, Nevin Aktaş // Nevin Yici, Sanat Enstitüsü (Aras Yazıcı, Aslıhan Mumcu, Selin Yağmur Sönmez), Ebru Zarakolu

Açık Stüdyo Günleri’ne dair güncellemelerden haberdar olmak için:
https://www.facebook.com/events/330977187652544/ 

-Atölye adresleri ASG haritalarında yer almaktadır. Bu haritalar 20 Eylül tarihinden sonra İstanbul’un çeşitli noktalarına dağıtılacaktır. Bu haritalardan dilediğiniz atölyeyi seçip ziyaret edebilirsiniz. Haritaların dijital versiyonlarını da 20 Eylül itibariyle www.openstudiodays.com üzerinde bulabilirsiniz.

Ziyaret Saatleri:

Açık Stüdyo Günleri (1.gün): 5  Ekim 2018, 15:00-21:00 (Cuma)
Açık Stüdyo Günleri (2.gün): 6 Ekim 2018, 14:00-21:00 (Cumartesi)
Açık Stüdyo Günleri (3.gün): 7 Ekim 2018, 14:00-21:00 (Pazar)

Açık Stüdyo Günleri /// Open Studio Days, kar amacı gütmeyen ve sponsorsuz bir organizasyon olarak Deniz Beşer tarafından koordine edilmektedir.

Kaynak:
Açık Stüdyo Günleri

Yorum Yok

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.