Güzel Sanatlara Hazırlık Kursları

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursları

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursları

İstanbul’da Hizmet Veren Güzel Sanatlara Hazırlık Kursları

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursları, Güzel Sanatlar Lisesi ve Fakültelerine girmek isteyen öğrencilere hazırlık eğitimi programı uygulayan kurslardır. 2000 yılından başlayarak hızla artmaya başlamış ve Güzel Sanatlara Hazırlık kavramı giderek bir sektör haline gelmiştir. Türkiye’deki sektörel gelişimlere ve nüfus artışına bağlı olarak Güzel Sanatlar Fakültelerine gösterilen ilginin artması sonucunda Güzel Sanatlara Hazırlık Kurslarına duyulan ihtiyaç hızla artmıştır.

Güzel Sanatlar Fakültelerine hazırlanmak ve girmek çoğu öğrenci için bir ideal iken çoğu öğrenci içinse yalnızca herhangi bir üniversite kazanmanın farklı bir yoludur. Kursların bu durumun farkına varması Güzel Sanatlara Hazırlık kavramının bir sektör haline gelmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Zira birçok kurs, zamanla bu durumu bir araç olarak kullanarak bu alanı ticarete dönüştürmüştür. Birçoğu öğrencilerine onları herhangi bir üniversiteye yerleştirecekleri konusunda garanti vermektedir. Öğrencilerin geleceği konusunda kritik seçimler yapmaktadır. Özellikle Resim-iş Öğretmenliği bölümlerindeki öğrenci profili kalitesinin düşmesi bu tip nedenlerden kaynaklanmaktadır. Çünkü üniversite öğrencilerinin bile iş bulmakta zorlandığı bu dönemlerde öğrenciler iş bulabilmek için bir üniversite diplomasına ihtiyaç duymaktadır. Kısacası giderek artan işsizlik ve nüfus sayısı bu tip problemlerin başlıca nedenleri arasındadır.

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursları

Ayşegül Bakkalbaşı, Maltepe Sanat Merkezi.

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursları, öğrencilerin Güzel Sanatlar Lisesi ve Fakültelerine hazırlanmasına yardımcı olmayı, profesyonel ve akademik danışmanlık yapmayı amaçlar. Öğrencilere anatomi, perspektif, imgesel kompozisyon ve canlı model gibi konularda eğitim programları uygular. Bu kurslarda genellikle uzman kişiler tarafından hazırlık eğitimi verilmektedir. Sadece İstanbul’da Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu veren yüzlerce kurs bulunmaktadır. Bunların birçoğu M.E.B.’e bağlı olmakla birlik birçoğu ise bağımsız çalışmaktadır. Genellikle Bakırköy, Kadıköy ve Beyoğlu gibi merkezi bölgelerde hizmet vermektedirler.

Maltepe’de Hizmet Veren Bazı Güzel Sanatlara Hazırlık Kursları

Kadıköy’de Hizmet Veren Bazı Güzel Sanatlara Hazırlık Kursları

Bakırköy’de Hizmet Veren Bazı Güzel Sanatlara Hazırlık Kursları

Fatih’te Hizmet Veren Bazı Güzel Sanatlara Hazırlık Kursları

Beyoğlu’nda Hizmet Veren Bazı Güzel Sanatlara Hazırlık Kursları

Yorum Yok

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.