Hakkımızda

2015 yılından beri faaliyet gösteren Sanat Enstitüsü, alternatif bir eğitim ortamı oluşturmayı amaçlayan, sipariş üzerine özel ahşap tasarımlar üreten, marangozluk eğitimi veren bir sanat ve tasarım atölyesidir. Kendi tasarımlarını üretmek isteyen kişilerle birlikte özel atölye çalışmaları ve marangozluk atölyeleri düzenleyerek onlara yol gösteriyoruz. Sanat ve tasarım alanında yaratıcı bir düşüncenin hayata geçerken yaşadığı teorik ve pratik süreçlerin sancılarını anlıyor bu nedenle sanat eğitimi alan öğrencilerle, sanatçı ve tasarımcılarla birlikte çalışarak hayallerindeki tasarımı gerçekleştirmelerine imkân sağlıyoruz.

Ana materyal olarak kullandığımız farklı türdeki doğal ahşap malzemelere uyguladığımız özel işçilik ile geleneksel ve yeni nesil marangozluğu harmanlayarak bireylerin ihtiyaçlarını, isteklerini, alanlarını düşünerek tasarım yapıyor ve bunları en iyi şekilde karşılayacak ürünü elde etmeyi amaçlıyoruz. Zamanla kaybolmuş olan bu zanaatı, kişinin isteğine göre modern veya retro tasarım algısıyla yorumlayarak işlevselliğin ve sağlamlığın ön planda olduğu eşsiz ürünler elde ediyoruz. Ağacı işleyiş sürecimizde doğal dokularını, rustik görünümünü ve canlılık hissini korumaya dikkat ediyoruz. Bu özenimiz ve gösterdiğimiz hassasiyet sayesinde ürünlerimiz, fabrika imalatlarının verdiği soğuk hissiyattan uzak ve biricik oluyor.  Yaptığımız çeşitli işlerle insanlara ilham vermek ve aynı zamanda her fikrin vücut bulmaya değer olduğunu kanıtlamaya çalışıyoruz.

000045

Aras Yazıcı

Tasarımcı

2012 ve 2018 yılları arasında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Öğretmenliği Ana Bilim Dalı’nda Lisans Eğitimi aldı. 2018 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Temel Eğitim Anasanat Dalı Temel Sanat ve Tasarım Tezli Yüksek Lisans Bölümü'ne girdi. Aldığı eğitimin içeriği ve özgün vizyonu sayesinde geleneksel marangozluğa bambaşka bir perspektif geliştirmiş olan Yazıcı, bireyi seri üretimler ve tek düze ürünlerle kapalı kalmış olduğu kalıplardan çıkararak hayallerindeki tasarımı gerçekleştirme özgürlüğü tanıyor.

GÖRÜŞLER

ATÖLYEMİZ