Şartlar ve Koşullar

Atölye/Ödeme

 • sanatenstitusu.com sitesinde atölye kategorisinde kayıt almak amacıyla satışa sunulan atölyeler başvuru yoluyla açılmaktadır.
 • Atölye tarihleri atölye programı ve yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.
 • Katılımcı, atölyelere katılım sağlamak için ödeme sayfası aracılığıyla kayıt oluşturur.
 • Kaydını kesinleştirmek için geçerli ödeme yöntemlerini kullanarak ödeme yapar.
 • Kredi Kartı Ödemesi, Banka Havalesi ve Elden olmak üzere üç farklı şekilde ödeme yapabilir.
 • Kayıt tarihinden itibaren 1 (bir) gün içerisinde ödemesi yapılmayan kayıtlar iptal edilir.
 • Katılımcı, kayıt yaptırdığı atölye için atölye programı ve atölye planında belirtilen gün doğrultusunda kayıt tarihinden 28 (yirmi sekiz) gün içerisinde atölye tarihinde değişiklik yapabilir.
 • Atölye programı doğrultusunda 28 (yirmi sekiz) gün içerisinde düzenlenemeyen atölyeler iptal edilir.

 

Sipariş/Ödeme

 • sanatenstitusu.com sitesinde atölye vb. hizmetler dışında satışa sunulan ürünler sipariş üzerine kişiye özel olarak üretilmektedir.
 • Alıcı, sipariş formu ya da ödeme sayfası aracılığıyla sipariş verir.
 • Siparişini onaylamak için geçerli ödeme yöntemlerini kullanarak ödeme yapar.
 • Kredi Kartı Ödemesi, Banka Havalesi ve Elden olmak üzere üç farklı şekilde ödeme yapabilir.
 • Sipariş tarihinden itibaren 7 (yedi) gün içerisinde ödemesi yapılmayan siparişler iptal edilir.
 • Siparişler ödeme yapıldıktan sonra işleme alınır.
 • Ödemesi yapılan siparişler sıraya alınır ve ürün açıklamasında belirtilen üretim süresi içerisinde hazırlanır.
 • Üretim süresi, sipariş yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilmektedir.
 • Üretim süresinde değişiklik olması durumunda Alıcı bilgilendirilerek kendisinden onay alınır.
 • Alıcının üretim süresindeki değişikliği onaylamaması durumunda Alıcıya en geç 10 (on) gün içerisinde para iadesi yapılır.

 

Teslimat/Sevkiyat

 • Üretimi tamamlanan ürünler, Atölyeden Teslim ve Alıcı Ödemeli Kargo olmak üzere iki farklı şekilde teslim edilmektedir.
 • Atölyeden Teslim seçeneğinde Alıcı, ürünlerini en geç 14 (on dört) gün içerisinde kendi imkanlarıyla atölye adresinden teslim almalıdır.
 • Alıcı Ödemeli Kargo ile gönderilen ürünler, paketleme konusunda gerekli önlemler alınarak Alıcının belirttiği gönderim adresine Yurtiçi Kargo firmasıyla, alıcı ödemeli ve sigortasız olarak gönderilmektedir.
 • Alıcı Ödemeli Kargo ile gönderilen ürünlerde teslimat esnasında oluşabilecek hasarlardan Satıcı sorumlu değildir.

 

İptal/İade

 • Yalnızca üretimine başlanmamış ürünler ve ifa edilmemiş hizmetler (atölye vb.) cezai şart ödemeksizin iptal/iade edilebilir.
 • Üretimine başlanan ya da üretimi tamamlanmış ürünlerin iptal/iadesi ancak özel üretim bedelinin ödenmesi şartıyla yapılabilir.
 • İptal ya da iade edilen ürün ve hizmetlerin bedel iadesi Alıcı kredi kartına/hesabına en geç 10 (on) iş günü içerisinde yapılır.
 • Alıcı ürünü teslim aldıktan sonra en geç 7 (yedi) gün içerisinde özel üretim bedelini ödeyerek ürün iadesi yapabilir.
 • İade edilen ürün veya ürünlerin geri gönderim bedeli Alıcı tarafından karşılanmalıdır.
 • İade alınan üründe herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün alıcıya teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.
 • Alıcının istekleri ve/veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler ve tüketicin onayı ile ifasına başlanan hizmetler için cayma hakkı kullanılamaz.

 

Kampanya/İndirim Kuponu

 • sanatenstitusu.com sitesi kampanya ve indirim kuponlarında değişiklik yapma ya da sonlandırma hakkını saklı tutar.

 

 

Mesafeli Satış Sözleşmesi

 

Madde 1 – Taraflar

1.1. Satıcı
Sanat Enstitüsü – Aras Yazıcı
Eğitim Mahallesi Nahit Bey Sokak Simge Apt. No: 48/B Kadıköy / İstanbul
+90505 208 03 27
Göztepe V.D.: 944 059 3512

 

1.2. Alıcı

Ad-soyad

Adres

Telefon

E-posta

*Bu alan, fatura bilgileriyle doldurulacaktır.

 

Madde 2 – Konu

İşbu sözleşmenin konusu, Alıcının Satıcıya ait sanatenstitusu.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini verdiği, ürün sayfalarında nitelikleri ve satış ücreti belirtilen ürünün/ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

 

Alıcı, satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu ürünün temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu ürün ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında ürün veya hizmet sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

 

sanatenstitusu.com sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura işbu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

 

Madde 3 – Sözleşme Konusu Ürün/Ödeme/Teslimat Bilgileri

Elektronik ortamda alınan ürün/ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, satış bedeli, ödeme şekli, teslim alacak kişi, teslimat adresi, fatura bilgileri, kargo ücreti ödeme sayfasında belirtildiği gibidir. Fatura edilecek kişi ile sözleşmeyi yapan kişi aynı olmak zorundadır. Belirtilen bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Bu bilgilerin doğru olmadığı veya noksan olduğu durumlardan doğacak zararları tamamıyla karşılamayı alıcı kabul eder ve ayrıca bu durumdan oluşabilecek her türlü sorumluluğu alıcı kabul eder.

 

Satıcı gerekli gördüğü durumlarda, Alıcının vermiş olduğu bilgiler gerçekle örtüşmediğinde, siparişi durdurma hakkını saklı tutar. Satıcı siparişte sorun tespit ettiği durumlarda Alıcının vermiş olduğu telefon, e-posta ve posta adreslerinden Alıcıya ulaşamadığı takdirde siparişin yürürlüğe koyulmasını 7 (yedi) gün süreyle dondurur. Alıcının bu süre zarfında Satıcı ile konuyla ilgili olarak iletişime geçmesi beklenir. Bu süre içerisinde Alıcıdan herhangi bir cevap alınamazsa Satıcı, her iki tarafın da zarar görmemesi için siparişi iptal eder.

 

Madde 4 – Sözleşme Tarihi ve Mücbir Nedenler

Sözleşme tarihi, alıcı tarafından siparişin verildiği tarihtir. Sözleşmenin imzalandığı tarihte mevcut olmayan veya öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini olanaksızlaştıran durumlar, mücbir sebep (Doğal afet, savaş, terör, ayaklanma, değişen mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli ölçüde arıza vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir.

 

Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep durumu 30 (otuz) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğmuş olacaktır.

 

Madde 5 – Satıcının Hak ve Yükümlülükleri

5.1. Satıcı, 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir haller dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

5.2. 18 (onsekiz) yaşından küçük kişiler bu internet sitesinden alışveriş yapamaz. Satıcı, alıcının sözleşmede belirttiği yaşının doğru olduğunu esas alacaktır. Ancak alıcının yaşını yanlış yazmasından dolayı satıcıya hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemeyecektir.

5.3. Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından sanatenstitusu.com sorumlu değildir. Buna istinaden satıcı, internet sitesindeki sistemden, dizayndan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak alıcı satıcıdan hak iddiasında bulunamaz.

5.4. sanatenstitusu.com den kredi kartı (Visa, MasterCard, vs.) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Sipariş tarihinden itibaren 7 (yedi) gün içerisinde ödemesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da EFT-havalenin banka hesaplarına ulaştığı belirlenen andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

 

Madde 6 – Alıcının Hak ve Yükümlülükleri

6.1. Alıcı, sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir sebepler dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

6.2. Alıcı, sipariş vermekle birlikte iş sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayıldığını ve sözleşmede belirtilen ödeme şekline uygun ödemeyi yapacağını kabul ve taahhüt eder.

6.3. Alıcı, sanatenstitusu.com internet sitesinden satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu ürünün temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu ürün ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde bilgi sahibi olduğunu bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini kabul ve beyan eder.

6.4. Bir önceki maddeye bağlı olarak Alıcı, ürün sipariş ve ödeme koşullarının, ürün kullanım talimatlarının , olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların olduğu sanatenstitusu.com sipariş/ödeme/kullanım prosedürü bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

6.5. Alıcı, aldığı ürünü iade etmek istemesi durumunda ne surette olursa olsun ürüne ve ambalajına zarar vermemeyi, iade anında fatura aslını ve irsaliyesini iade etmeyi kabul ve taahhüt eder.

 

Madde 7 – Sipariş/Ödeme Prosedürü

Sipariş: Alıcı sanatenstitusu.com sitesine sipariş formu ya da ödeme sayfası aracılığıyla sipariş verir. Siparişini onaylamak için geçerli ödeme yöntemlerini kullanarak ödeme yapar. Alıcının siparişi ödeme yapıldıktan sonra işleme alınır. Alıcı Kredi Kartı Ödemesi, Banka Havalesi ve Elden olmak üzere üç farklı şekilde ödeme yapabilir. Ödemesi yapılan siparişler sıraya alınır ve ürün açıklamasında belirtilen üretim süresi içerisinde hazırlanır. Üretim süresi, sipariş yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Üretim süresinde değişiklik olması durumunda Alıcı bilgilendirilerek kendisinden onay alınır. Alıcının üretim süresindeki değişikliği onaylamaması durumunda Alıcıya en geç 10 (on) gün içerisinde para iadesi yapılır.

 

Alışveriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dahil TL tutarı (Taksitli işlemlerde toplam taksit tutarları) alıcı tarafından onaylandıktan sonra, ilgili banka kartının posu üzerinden işleme alınır.

 

Süreçteki herhangi bir aksama durumu ya da kredi kartı ile ilgili ortaya çıkabilecek problemler alıcıya sözleşmede belirttiği telefon/faks/e-mail yollarından biri veya birkaçı kullanılmak sureti ile bildirilir. Gerekirse alıcıdan bankası ile görüşmesi istenebilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da EFT-havalenin satıcı hesaplarına ulaştığının belirlendiği andır.

 

İstisnai olarak haklı bir nedenle sözleşme konusu ürünün üretilemeyeceğinin anlaşılması ve/veya hizmetin satın alınamaması durumunda alıcı hemen açık ve anlaşılır bir şekilde bilgilendirilmek üzere sipariş iptali yapılabilir.

 

Sözleşme konusu ürünün teslim yükümlülüğünün yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hâllerde alıcı bu durumdan haberdar edilerek ödemiş olduğu toplam bedel ve varsa onu borç altına sokan her türlü belge en geç 10 (on) gün içerisinde kendisine iade edilerek sözleşme iptal edilir. Böyle bir durumda alıcının satıcıdan ilave herhangi bir maddi ve manevi zarar talebi olmayacaktır.

 

Ödeme: sanatenstitusu.com sitesinde, internet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen alıcılara elden ve banka EFT-havalesi ile sipariş imkanları sunulmuştur. Havale ile ödemede alıcı kendisine en uygun bankayı seçip havalesini yapabilir. Eğer EFT yapılmışsa hesaba geçme tarihi dikkate alınacaktır. Havale ve/veya EFT yaparken Gönderen Bilgilerinin Fatura Bilgileri ile aynı olması ve sipariş numarasının yazılması gereklidir.

 

Elden yapılacak olan ödemeler Pazartesi-Cumartesi günleri 10:00-19:00 saatleri arasında Eğitim Mahallesi, Nahit Bey Sk. No:37/A, 34722 Kadıköy/İstanbul adresine yapılabilir.

 

Ürünün tesliminden sonra Alıcıya ait kredi kartının Alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini Satıcıya ödememesi halinde, Alıcının kendisine teslim edilmiş ürünü 10 (on) gün içerisinde Satıcıya göndermesi zorunludur. Bu tür durumlarda nakliye giderleri Alıcıya aittir.

 

Alıcı kredi kartı ile ödeme yapmayı tercih etmiş ise Alıcı, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve Alıcı arasındaki Kredi Kartı Sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

Madde 8 – Teslimat/Sevkiyat Prosedürü

Teslimat: Sipariş onayının ardından üretimi tamamlanan ürünler, Atölyeden Teslim ve Alıcı Ödemeli Kargo olmak üzere iki farklı şekilde teslim edilmektedir. Atölyeden Teslim seçeneğinde Alıcı, ürünlerini en geç 14 (on dört) gün içerisinde kendi imkanlarıyla atölye adresinden teslim almalıdır. Alıcı Ödemeli Kargo ile gönderilen ürünler, paketleme konusunda gerekli önlemler alınarak Alıcının belirttiği gönderim adresine Yurtiçi Kargo firmasıyla, alıcı ödemeli ve sigortasız olarak gönderilmektedir. Alıcı Ödemeli Kargo ile gönderilen ürünlerde teslimat esnasında oluşabilecek hasarlardan Satıcı sorumlu değildir.

 

Sevkiyat: Teslimat süresi, ürün/ürünlerin kargo firmasına teslim edilmesinden itibaren 30 (otuz) gündür. Alıcıya önceden yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmek koşuluyla bu süre en fazla on gün uzatılabilir.

 

Ürünler, kargo şirketlerinin adres teslimatı yapmadığı bölgelere telefon ihbarlı olarak gönderilir. Kargo şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Bu sarkmalardan dolayı alıcı satıcıya herhangi bir sorumluluk yükleyemez. Ürün, Alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya Alıcının yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden Satıcı sorumlu değildir. Belirtilen günler içeriğinde ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimat problemleri müşteri hizmetlerine mail@sanatenstitusu.com e-mail adresi kullanılmak sureti ile derhal bildirilmelidir.

 

Zarar görmüş paket durumunda; Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer Kargo Şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı alıcıda vardır. Paket Alıcı tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın Alıcıda kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda satıcı Müşteri Hizmetlerine bildirilmelidir.

 

Madde 9 – Ürün İptali/İadesi ve Cayma Hakkına İlişkin Prosedür

Ürün İptali/İadesi: sanatenstitusu.com sitesinde atölye vb. hizmetler dışında satışa sunulan ürünler sipariş üzerine kişiye özel olarak üretilmektedir. Yalnızca üretimine başlanmamış ürünler ve ifa edilmemiş hizmetler (atölye vb.) cezai şart ödemeksizin iptal/iade edilebilir. Üretimine başlanan ya da üretimi tamamlanmış ürünlerin iptal ve iadesi ancak özel üretim bedelinin ödenmesi şartıyla yapılabilir. İade talep edilen ürünlerin özel üretim bedeli KDV dahil satış fiyatının yarısıdır. Alıcı ürünü teslim aldıktan sonra en geç 7 (yedi) gün içerisinde özel üretim bedelini ödeyerek ürün iadesi yapabilir. 385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için alıcının ürün ile birlikte teslim edilen faturayı ürün ile birlikte satıcıya göndermesi gerekmektedir. İade edilen ürün veya ürünlerin geri gönderim bedeli Alıcı tarafından karşılanmalıdır. İptal ya da iade edilen ürün ve hizmetlerin para iadesi Alıcı kredi kartına/hesabına en geç 10 (on) iş günü içerisinde yapılır.

 

İade alınan üründe herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün alıcıya teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

 

Teslim alınmış olan ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı tüketicinin kusurundan kaynaklanıyorsa satıcıya ürünün değerini veya değerindeki azalmayı tazmin etmesi gerekir.

 

Ürün iptal ve iadesi için, durum öncelikli olarak müşteri hizmetlerine mail@sanatenstitusu.com e-mail adresine iletilmelidir. Ürünün iptal ve iade talebi değerlendirilerek satıcı tarafından müşteriye bilgi verilir. Talebin onaylanması durumunda ürün iadesi ile ilgili bilgileri içeren fatura ile birlikte alıcı adresine teslimatı yapan Kargo şirketi kanalıyla satıcıya ulaştırmalıdır. Satıcıya ulaşan iade ürün iş bu sözleşmede belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, geri ödemesi de Alıcı kredi kartına/hesabına en geç 10 (on) iş günü içerisinde yapılır. Ürün iade edilmeden bedel iadesi yapılmaz. Kredi Kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır.

 

Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü şu şekilde uygulanacaktır: Alıcı ürünü kaç taksit ile satın alma talebini iletmiş ise, Banka alıcıya geri ödemesini taksitle yapmaktadır. Satıcı, bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların alıcının kredi kartına iadesi durumunda konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. Alıcının satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve alıcı iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksit sayısı kadar daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

 

Kart ile alınmış ürün ve hizmetin iadesi durumunda satıcı, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği alıcıya nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani satıcı, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, üye işyeri yani satıcı ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda detayları belirtilen prosedür gereğince alıcıya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, alıcının Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

 

Cayma Hakkı:

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’ne göre aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkı kullanılamaz:

a) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

b) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.

c) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

 

Alıcının istekleri ve/veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler ve tüketicin onayı ile ifasına başlanan hizmetler için cayma hakkı kullanılamaz. Alıcı’nın seçmiş olduğu sipariş detayları doğrultusunda tüketiciye özel olarak hazırlanan veya montaj, kurulum ve yapıştırma gibi işlemler yapılan ürünlerin Cayma Hakkı kapsamında iadesi yapılamamaktadır. Bu nedenle sanatenstitusu.com sitesinde satışa sunulan ürünler hakkında cayma hakkı talep edilemez.

 

Madde 10-Garanti

Kullanma talimatına uygun şekilde kullanılan ve temizliği yapılan ürünler her türlü üretim hatasına karşı aşağıda belirtilen şartlar dahilinde 2 yıl garantilidir: Satıcının garanti sorumluluğu yalnızca 4077 sayılı kanun kapsamına giren tüketiciler için geçerlidir. Ticari nitelikteki işler için Türk Ticaret Kanununu hükümleri geçerli olacaktır. sanatenstitusu.com sitesi üretim hatasından kaynaklanan problemlerde servis, bakım ve onarım işlemlerini ücretsiz olarak yapmayı taahhüt eder.

 

Madde 11 – Gizlilik

Alıcı tarafından iş bu sözleşmede belirtilen bilgiler ile ödeme yapmak amacı ile satıcıya bildirdiği bilgiler satıcı tarafından 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır. Satıcı bu bilgileri sadece idari/ yasal zorunluluğun mevcudiyeti çerçevesinde açıklayabilecektir. Araştırma ehliyeti belgelenmiş her türlü adli soruşturma dahilinde satıcı kendisinden istenen bilgiyi elinde bulunduruyorsa ilgili makama sağlayabilir.

 

Kredi Kartı bilgileri kesinlikle saklanmaz, Kredi Kartı bilgileri sadece tahsilat işlemi sırasında ilgili bankalara güvenli bir şekilde iletilerek provizyon alınması için kullanılır ve provizyon sonrası sistemden silinir.

 

Alıcıya ait e-posta adresi, posta adresi ve telefon gibi bilgiler yalnızca satıcı tarafından standart ürün teslim ve bilgilendirme prosedürleri için kullanılır. Bazı dönemlerde kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon bilgileri alıcıya onayı sonrasında gönderilebilir.

 

sanatenstitusu.com sitesi kredi kartınızla yaptığınız alışverişlerinizi en güvenli şekilde tamamlamanız için Iyzico altyapısını kullanmaktadır. Üyelik veya sipariş aşamasında paylaştığınız kişisel bilgiler sitemizde koruma altındadır. Sitemizde kredi kartı bilgileriniz yalnızca siparişlerinizin ödemesi sırasında kullanılır ve veri tabanımızda kesinlikle kayıt altına alınmaz.

 

sanatenstitusu.com Linux Vakfı tarafından geliştirilen, birçok büyük şirket tarafından desteklenen Lets Encrypt üzerinden sağlanan ve tüm dünyada geçerliliğe sahip en güvenli sertifika olan SSL sertifikasına sahiptir. Bu sertifikaya sahip sitelerde yapacağınız tüm işlemler, çok sıkı güvenlik prosedürlerinden geçmektedir. İnternet Explorer 7.0 ve üzeri bir tarayıcı kullanıyorsanız, güvenli adımlarda adres çubuğunuzda sanatenstitusu.com adresi yeşil renkte görünür. Bu durum, güvenli veri gönderim alanında olduğunuzun göstergesidir. (Farklı tarayıcılarda bu görünüm farklı olacaktır.)

 

Madde 12 – Uyuşmazlık Durumunda Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

İşbu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan uyuşmazlık halinde, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca her yıl Aralık ayında ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Alıcının veya Satıcının yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda Alıcı işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.