Marangozluk Atölyesi için Açık Çağrı!

Hazırız! Hep birlikte atlattığımız yoğun pandemi dönemi sonrasında artık daha güçlü ve dayanıklıyız. Söz verdiğimiz üzere Temmuz ayı içerisinde sosyal mesafe kurallarını gözeterek Marangozluk Atölyelerine başlıyoruz. İnternet sitemizdeki Marangozluk Atölyesi ürün sayfasından dilediğiniz tarihi ve ürünü seçerek atölye çalışmalarımıza katılabilirsiniz.

 

 

Marangozluk Atölyesi ile neyi amaçlıyoruz?

Bugüne dek düzenlediğimiz atölye çalışmaları aracılığıyla sizinle birlikte çalışıp ürettik ve üretmek istediğiniz tasarımı hayata geçirmeniz konusunda size elimizden geldiğince yol göstermeye çalıştık. Bazen çok kısa süre içerisinde harika işler çıkartırken bazen çeşitli problemler yaşayıp hatalar yaptık. Fakat bu hataları yaptığımız zaman içerisinde bırakmayıp olumlu-olumsuz yaşadığımız tüm deneyimleri neden-sonuç ilişkisi içerisinde değerlendirerek bunları bilgiye dönüştürdük. Birbirimizin eksiklerini tamamlayıp karşılıklı olarak çok şey öğrendik. Şimdi ise atölye çalışmalarında edindiğimiz tecrübeler sonucunda bu çalışmaları bir üst düzeye taşıyarak marangozluk atölyeleri düzenleyip alternatif bir eğitim ortamı oluşturmayı hedefliyoruz.

Bu hedeften yola çıkarak Kadıköy’de bulunan atölyemizde 2 günlük atölye çalışması şeklinde marangozluk eğitimi vermeye başladık. Başlangıç düzeyinde olan bu atölye, bir nevi hızlandırılmış marangozluk kursu ve marangozluğa giriş dersi niteliği taşıyor. Katılım 4 kişi ile sınırlı. Atölye yoğunluğuna ve çalışma günlerine göre hafta sonları belirli tarihlerde başvuru yapılabilecek. Başvurular internet sitemizin Dükkan sayfasındaki Marangozluk Atölyesi ürün sayfasından yapılıyor. Ürün ve atölye tarihini seçerek atölye tarihinden en geç 1 gün öncesine kadar başvuru yapabilirsiniz.

 

 

Marangozluk Atölyesi’nde neler yapıyoruz?

Marangozluk atölyeleri, sizin için her şeye biraz ara verip kendinize vakit ayırmak ve marangozluk alanında daha fazla bilgi ve tecrübe sahibi olmak için iyi bir fırsat. Bu çalışmada 2 gün boyunca hem sahip olmak istediğiniz ürünü üretiyor hem de marangoz tezgahı, el aletleri ve teknikleri konusunda bilgi sahibi oluyorsunuz. Birinci gün 4 saat teorik-pratik anlatım ve tasarım çalışması yaparak teorik bilgiler ışığında uygulamalı olarak işi gözlemliyor, çalışacağınız malzemeyi ve ekipmanları tanıyorsunuz. Ardından seçtiğiniz ürünün tasarımını ve bu tasarımda uygulanacak yöntemler üzerine çalışıp 4 saat birleşim yöntemleri ile tasarım uyguluyoruz. İkinci gün ise 8 saat birleşim yöntemleri ve son yüzey işlemleri ile tasarımınızı hayata geçiriyorsunuz.

2 Yorum
 • Sanat Enstitüsü
  Saat 14:24h, 09 Nisan

  Merhaba, Ankara’da eğitim vermiyoruz ne yazık ki. Henüz bildiğimiz bir yer yok malesef. Bir gün İstanbul’a yolunuz düşerse bekleriz…

 • Cem Kara
  Saat 17:37h, 08 Nisan

  Ankarada Eğitim Veren Kurdunuz varmı yad eğitim veren kurs biliyormusunuz Acaba
  Lütfen Geri Dönüş Yapınız.

Yorum Yap